Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Zima bez kichania i bólu gardła

3.01.2011, Kluby zdrowia

18 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Klubu Zdrowia w Warszawie, prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Tematem było przeziębienie, a raczej – nieprzeziębianie się.

Marcin Anielski, kierownik klubu mówił, jak można uniknąć infekcji, a w razie jej złapania – pokonać ją metodami naturalnymi. Prelekcję urozmaiciła ciekawa prezentacja wyświetlona z projektora. Po wykładzie jak zwykle można było podyskutować o ziołolecznictwie czy hydroterapii i zdopingować się wzajemnie do zdrowego odżywiania. A warto o nie zadbać, bo badania pokazują, że jedzenie surowych warzyw jest równie lecznicze, co farmaceutyki, a nie osłabia dodatkowo organizmu. Także inne nowinki – a może stare prawdy, odkryte po raz kolejny – krążyły wśród przybyłych, np. o zdrowotnych właściwościach zwykłej wody. Dla niektórych pewnie największą ciekawostkę stanowiły wyniki prostych badań medycznych – oczywiście jeśli się im poddali – a dostępny był pomiar tkanki tłuszczowej, tętna, ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Ta drobna, bezpłatna diagnostyka towarzyszy każdemu wykładowi i daje możliwość systematycznego sprawdzania stanu zdrowia.

– Stałym elementem spotkań klubowych jest też sprzedać książek o tematyce medycznej i zdrowotnej – mówi Marcin Anielski.

W ofercie stoiska z literaturą znajdują się m.in. Dożyć setki, Sekrety zdrowia, Dieta a choroby serca, Leki z Bożej apteki.

Prelekcje w warszawskim klubie zdrowia odbywają się raz w miesiącu. Wstęp jest bezpłatny. Przyjdź i zaprzyjaźnij się ze zdrowiem!

Dowiedz się więcej o klubach zdrowia prowadzonych przez ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(sb)/(mon)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij