Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Warszawa-Żoliborz: listopadowe spotkanie za nami

15.11.2011, Kluby zdrowia

– Powinniśmy być dalecy od ostrej oceny osób zarażonych wirusem HIV – mówi Agata Rubak, wolontariuszka klubu zdrowia seniorów prowadzonego przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) na warszawskim Żoliborzu. – Często to nie zły tryb życia, przypadkowe kontakty seksualne czy zażywanie narkotyków powodują zarażenie się wirusem. Wystarczy zwyczajny pech, jak np. niefortunna wizyta u dentysty, który używa niewysterylizowanych narzędzi dentystycznych.

Poniedziałkowe spotkanie w klubie zdrowia na Żoliborzu upłynęło pod znakiem uświadamiania i omawiania szczegółów dotyczących AIDS. Zaproszona prelegentka poświęciła dużo czasu na opowiadanie o sposobach zarażenia się tą chorobą oraz przedstawiła zestawienie procentowe, które pokazywało, gdzie występuje największa liczba zarażenia wirusem na świecie.

– Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali wykładu. Frekwencja nam dopisała. Przyszło 15 osób. Po prelekcji uczestnicy indywidualnie podchodzili do nas, żeby zadać pytania w sprawie zdrowej diety i poprosić o radę w kwestii własnych schorzeń – relacjonuje pani Agata.

Na zakończenie tradycyjnie odbyła się degustacja potraw wegetariańskich. Tym razem były to trzy dania: pasztet z soczewicy czerwonej, pasztet ze słonecznika i bakłażanu oraz sałatka selerowa.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na następne spotkanie klubu, które odbędzie się wyjątkowo w pierwszy poniedziałek miesiąca, 5 grudnia o godzinie 9.30 w Żoliborskim Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów (ul. S. Wyspiańskiego 6/8). Wstęp jest bezpłatny.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

(mp)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij