Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Warszawa: Seniorzy sięgają po zdrowie

15.09.2011, Kluby zdrowia

Cukrzyca była tematem wrześniowego spotkania klubu zdrowia seniorów prowadzonego na Żoliborzu przez wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Zajęcia klubu wyglądają za każdym razem podobnie, dając możliwość pogłębienia wiedzy na temat zdrowia, rozmowy i zadawania pytań oraz skorzystania z przygotowanej degustacji potraw wegetariańskich.

12 września prelegentką była Daria Gil-Ziędalska, pasjonatka zdrowego stylu życia. Wygłoszony przez nią wykład o cukrzycy stanowił siódmy z serii dziewięciu zatytułowanych Sięgnij po zdrowie! Poświęcone są one głównym chorobom cywilizacyjnym.

Goszczący na spotkaniu mogli dowiedzieć się o rodzajach cukrzycy, o tym, co może ją wywołać, oraz jak skutecznie zapobiegać temu schorzeniu. Okazuje się, że najważniejszymi czynnikami przeciwdziałającymi cukrzycy oraz wspomagającymi jej leczenie są odpowiednia dieta i aktywność fizyczna.   

Po wykładzie wolontariusze rozdali broszury dotyczące omawianych podczas wykładu zagadnień. Uczestnicy wypełnili też test, sprawdzający, co zapamiętali z prelekcji. Wśród pytań były m.in. takie jak: „Czy można powstrzymać rozwój cukrzycy?” oraz „Jakie produkty żywnościowe pozwalają uregulować poziom cukru we krwi?”

– Wśród klubowiczów zorganizujemy konkurs – mówi Agata Rubak, wolontariuszka ChSCh. – Dla osoby, która najlepiej wypełni wszystkie testy przeprowadzane po spotkaniach z cyklu Sięgnij po zdrowie! przewidzieliśmy nagrodę.

Na wrześniowych zajęciach nie mogło też oczywiście zabraknąć degustacji pysznych potraw wegetariańskich.

Spotkania klubu zdrowia seniorów odbywają się w Żoliborskim Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów (ul. S. Wyspiańskiego 6/8) w każdy drugi poniedziałek miesiąca o 9.30. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Foto: klub zdrowia seniorów na Żoliborzu, czerwiec 2011

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij