Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Warszawa: profilaktyka nie tylko dla młodych

18.05.2011, Kluby zdrowia

W Żoliborskim Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów drugi poniedziałek miesiąca zarezerwowany jest na zajęcia klubu zdrowia seniorów prowadzonego przez wolontariuszy z warszawskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Tematem majowej prelekcji była profilaktyka chorób nowotworowych.

– Eee, mnie to już nie dotyczy. Ja mam swoje lata – tak zareagowała pani przechodząca obok sali wykładowej. I… wysłuchawszy kilku zdań, została do końca.

Omawiane były czynniki kancerogenne, a także to, w jakich sytuacjach narażamy się na ich działanie. Za choroby nowotworowe odpowiedzialne są między innymi złe nawyki żywieniowe, otyłość, alkohol, promieniowanie ultrafioletowe, zanieczyszczenie środowiska metalami ciężkimi i szkodliwymi substancjami chemicznymi i jeden z głównych czynników  – papierosy.  Działania profilaktyczne, zdrowy tryb życia, właściwa dieta, a także aktywność fizyczna znacznie zmniejszają ryzyko zachorowania. Dlatego prelegentka podczas wykładu poświęciła im wiele uwagi.

Spotkaniom klubu zdrowia towarzyszą degustacja potraw wegetariańskich i podstawowe pomiary medyczne (badanie ciśnienia krwi, tętna spoczynkowego, pomiar tkanki tłuszczowej). To duże wyzwanie przygotować degustację dla pań, które są wytrawnymi gospodyniami. Ale wolontariuszki przeszły ten egzamin pozytywnie. Tym razem próbowano drożdżowego ciasta marchewkowego i ciasteczek owsianych, a po ich posmakowaniu chwalono i chętnie brano przepisy.

Następny wykład już 13 czerwca, jak zwykle o godzinie 9.30. Adresowany jest nie tylko do podopiecznych ośrodka, ale do wszystkich zainteresowanych profilaktyką i zdrowym stylem życia. A temat bardzo na czasie: Nadwaga i otyłość.

Organizatorzy serdeczne zapraszają. Wstęp jest bezpłatny.
Przyjdź w drugi poniedziałek miesiąca, o godz. 9.30 i zaproś swoich znajomych.

Żoliborskie Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów
ul. S. Wyspiańskiego 6/8

Czytaj o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij