Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Warszawa: poznajemy Polskę w języku migowym

1.02.2012, Pomoc osobom głuchym

Każdy chyba lubi podróże. Jednak nawet wtedy, gdy sami nie możemy wybrać się w ciekawe miejsce, możemy posłuchać relacji innych z wypraw w niezwykłe strony. W ubiegłym roku jedna z członkiń Klubu Osób Głuchoniemych „Oaza” prowadzonego przez warszawską filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zabrała pozostałych klubowiczów w wędrówkę po Jordanii i Tunezji, które odwiedziła. Na ostatnim spotkaniu klubu również miały miejsce wspomnienia z podróży. Ale tym razem po rodzimym Wrocławiu.

Ostrów Tumski, ogrody botaniczny i zoologiczny, fontanny wrocławskie to niektóre z atrakcji turystycznych miasta, o których mowa była 29 stycznia na zajęciach „Oazy”. Opis Wrocławia przygotowany z dozą humoru przypadł do gustu wszystkim uczestnikom.

Miasto jest historyczną stolicą Śląska i Dolnego Śląska. To tam krzyżowały się dwie główne drogi handlowe – Via Regia i Szlak Bursztynowy. Wrocław jest również jedną z miejscowości, które najwcześniej lokowano na prawach miejskich. W przeszłości znajdował się pod panowaniem czeskim, austriackim i niemieckim. W trakcie II wojny światowej zniszczono 70% miasta. Niektóre dzielnice zrównano z ziemią. Szybko jednak zostało odbudowane i dziś stanowi jedno z piękniejszych miejsc w Polsce i Europie.

W zajęciach „Oazy” uczestniczyło kilkanaście osób. Następne spotkanie klubu odbędzie się już pod koniec lutego.

Czytaj więcej o pomocy osobom głuchoniemym.

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij