Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Warszawa: niezapomniana podróż po Jordanii

3.10.2011, Pomoc osobom głuchym

Pierwsze po wakacjach zajęcia w Klubie Osób Głuchoniemych „Oaza” prowadzonym przez warszawską filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) upłynęły pod znakiem wspomnień z niezapomnianej podróży do Jordanii. Marianna Mróz, członkini klubu i prelegentka na spotkaniu, które odbyło się 25 września, podzieliła się swoimi wrażeniami z odwiedzin miejsc świętych, zaprezentowała serię zdjęć oraz szczegółowo przedstawiła sekrety miasta i teatru z czasów rzymskich w Ammanie.

Spotkanie było kontynuacją podobnej czerwcowej prezentacji. Tym razem jednak szczególną uwagę skoncentrowano na historii i zabytkach stolicy Jordanii, starożytnym Ammanie.

– Amman swoimi korzeniami sięga aż do Starego Testamentu, gdzie znajdziemy go pod nazwą Rabbat Ammon (Rabba) – mówi pani Marianna. – Był stolicą Amonitów, którą oblegał wódz króla Dawida Joab, syn Serui. W XVI wieku Amman przejęli Turcy, zamieniając to piękne miasto w nieistotną wioskę. Dopiero w 1921 roku zostało stolicą Transjordanii i w końcu w 1946 stolicą Jordanii.

Największe zainteresowanie zebranych wzbudził jednak imponujący amfiteatr z II wieku, z widownią mogącą pomieścić do 6 tys. widzów. W jego pobliżu działa muzeum etnograficzne i muzeum tradycji ludowej.

– Jeszcze długo będę powracać myślami do tej niesamowicie pouczającej podróży. Nic tak nie poszerza horyzontów, jak zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc! – podkreśla Marianna Mróz.

Wstęp na spotkania Klubu Osób Głuchoniemych „Oaza” jest bezpłatny.

Czytaj więcej o pomocy osobom głuchoniemym.

Złóż dar na działalność dobroczynną
.

(mp)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij