Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Warszawa: kości w roli głównej

19.07.2011, Kluby zdrowia

11 lipca w Ośrodku Integracji i Aktywizacji Seniorów w Warszawie na Żoliborzu odbyło się szóste już spotkanie klubu zdrowia seniorów prowadzonego przez wolontariuszy warszawskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytywnej (ChSCh).

O 9.30 na wolontariuszkę Agate Rubak i prelegentkę Dominikę Potyralską czekała bardzo przyjemna niespodzianka. Rekordowa frekwencja. Za sprawą integracyjnego spotkania klubów seniora ponad 30 osób pojawiło się w sali, by wysłuchać wykładu poświęconego jednej z chorób cywilizacyjnych – osteoporozie.

Prelegentka przedstawiła, czym charakteryzuje się ta choroba, zwana również „cichym złodziejem kości”. Podjęła dwa niezwykle ważne wątki – jak zapobiegać oraz jak zatrzymać postępujący stan chorobowy. Kościec człowieka kształtuje się do 35 roku życia, ale zawsze trzeba pamiętać, by dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości wapnia, najlepiej pochodzenia roślinnego.

Po części wykładowej miało miejsce podsumowanie: tradycyjna powtórka najważniejszych wiadomości na podstawie kursu Sięgnij po zdrowie.

Spotkanie uwieńczono degustacją, dzięki której w praktyczny sposób pokazano, jak dobierać posiłki, aby były zdrowe i dostarczały organizmowi odpowiedniej ilości wapnia. Składały się na nią takie wspaniałości jak: kotlety z groszku, leczo z orzechami nerkowca, kulki bakaliowo-migdałowe oraz chleb wieloziarnisty domowej roboty. W trakcie degustacji słuchacze pytali o zdrową kuchnie, m.in. o to, czemu należy wyeliminować z diety kawę.

– Atmosfera spotkania była bardzo ciepła – cieszy się pani Agata. – Wrażenia słuchaczy można było odczytać z gromkich braw, którymi podziękowali nam za spotkanie. I z zapewnień, że będą uczestniczyć w kolejnych.

Najbliższe zajęcia klubu zdrowia seniora odbędą się 12 września, jak zwykle o 9.30 i będą poświęcone cukrzycy. Wstęp jest bezpłatny. Przyjdź i zaproś swoich znajomych. Organizatorzy serdeczne zapraszają:
drugi poniedziałek września, godz. 9.30
Żoliborskie Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów
ul. S. Wyspiańskiego 6/8

Czytaj o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij