Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Warszawa: kichaj na przeziębienie

20.12.2011, Kluby zdrowia

W okresie jesienno-zimowym częściej niż zwykle zapadamy na infekcje. Nawet zwykłe przeziębienie może stanowić problem, zwłaszcza gdy jest silne, a my nie znamy sposobów nawet na prostą domową kurację. Klub Zdrowia w Warszawie prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w ostatnią sobotę, 17 grudnia zorganizował spotkanie o tym, jak radzić sobie z zatkanym nosem czy bolącym gardłem.          

Popularne powiedzenie głosi, że katar nieleczony trwa tydzień, a leczony – siedem dni. Jednak pamiętając o kilku prostych zasadach, można naprawdę poprawić swoje samopoczucie i szybciej powrócić do zdrowia.

Sen, gorąca kąpiel stóp, duża ilość wypijanej wody to niektóre z rad, o których mówił podczas zajęć klubu Marcin Anielski, jego kierownik. Oprócz tego ważne są też ćwiczenia fizyczne i właściwe odżywianie, z dużą ilością witamin i minerałów oraz ograniczeniem słodyczy.

„Badania naukowe wykazały, że zjedzenie jednego batonu, zawierającego w sobie sześć łyżeczek cukru zmniejsza skuteczność białych ciałek krwi w niszczeniu bakterii o 25 procent – mówił prelegent. „Gdy baton jest podwójnej wielkości, a więc zawiera 12 łyżeczek cukru, moc białych ciałek zostaje zredukowana o 60 procent!”      

Ponadto słuchacze mogli dowiedzieć się o wielu metodach zastosowania hydroterapii, które przydają się nie tylko przy przeziębieniu, ale także np. w razie gorszego samopoczucia.

Po wykładzie wolontariusze częstowali uczestników chlebem pełnoziarnistym, bułkami z rodzynkami i jabłkami. Była też możliwość nabycia książek o tematyce zdrowotnej.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij