Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Warszawa: jak zapobiegać powstawaniu wrzodów

17.10.2011, Kluby zdrowia

Nasze codzienne życie przyjmuje zawrotną prędkość. Gnani obowiązkami zwyczajnie nie mamy czasu zadbać o zdrowie i stan naszych nerwów. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nadmiar emocji może nas doprowadzić do nieprzyjemnej, często niebezpiecznej choroby, jaką są wrzody żołądka.

Choroba wrzodowa to jedno z najczęstszych schorzeń przewodu pokarmowego. Poza stresem i nieodpowiednim trybem życia na jego powstanie wpływa nałogowe palenie papierosów, zakażenia i czynniki genetyczne. Ponieważ na wiele z tych czynników mamy wpływ, ważna jest profilaktyka.

10 października w klubie zdrowia seniorów na Żoliborzu prowadzonym przez warszawską filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) odbył się wykład poświęcony zapobieganiu chorobom wrzodowym. Prelegentka Daria Gil-Ziędalska zwróciła uwagę przede wszystkim na stosowanie odpowiedniej diety, unikanie szkodliwych używek oraz ogólną poprawę stylu życia.

– Po wykładzie odbyła się degustacja knedli ziemniaczanych z przyprawami, a potem herbatników orzechowych – mówi Tatiana Kowalska, kierownik klubu. – W prelekcji uczestniczyło 10 osób.

Organizatorzy zapraszają na następne spotkanie, które odbędzie się już 14 listopada. Jego tematem będzie choroba AIDS.

Spotkania klubu zdrowia seniorów odbywają się zawsze o godz. 9.30 w Żoliborskim Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów (ul. S. Wyspiańskiego 6/8). Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij