Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

W Warszawie o otyłości

28.11.2011, Kluby zdrowia

Klub Zdrowia w Warszawie prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) pomaga poszerzyć wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia i przekonuje, że dbanie o kondycję nie wyklucza czerpania radości z życia. Służą temu między innymi degustacje smacznych potraw bez cholesterolu. Na ostatnim spotkaniu klubu, 26 listopada, uczestnicy mogli skosztować makaronu na ciepło z warzywami. A jednym z tematów była otyłość.

Prelegent Marcin Anielski, kierownik klubu, mówił na temat schorzeń wywoływanych przez otyłość, którymi są m.in. choroby układu krążenia, stawów, cukrzyca czy nowotwory. Mówił o tym, jak im zapobiec, oraz jak uniknąć samej otyłości. Podkreślał przy tym znaczenie stosowania ogólnych zasad zdrowia, takich jak właściwe odżywianie – bez nadmiaru cukru i tłuszczów – ruch i picie dużych ilości wody.
 
Po prelekcji na uczestników czekała wspomniana degustacja, w trakcie której mogli obejrzeć film na temat zdrowego odżywiania. Była też możliwość obliczenia współczynnika masy ciała (BMI) oraz wykonania pomiaru tkanki tłuszczowej i wody w organizmie.

Spotkania Klubu Zdrowia w Warszawie odbywają się co miesiąc w siedzibie filii, przy ul. Foksal 8. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij