Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Unia przeciw biedzie

14.01.2011, nieprzypisany

Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Podkowy Leśnej planują kolejny rok swojej pracy. Już wiadomo, że pomogą m.in. dzieciom z domu uchodźców oraz ponad 100 innym osobom.   

Kiedy ostatnim razem dziewięciu ochotników ChSCh pojawiło się w ośrodku dla uchodźców czeczeńskich w Mosznej, zaskoczenie było pełne. A po nim radość dzieci. Z myślą o nich wolontariusze przygotowali dwugodzinne spotkanie ze śpiewem, konkursami i skeczami. I dla nich zadbali o 115 paczek z zabawkami i słodkościami. Tegoroczne plany to także około 120 paczek dla najmłodszych mieszkańców ośrodka.

Janusz Miodoński, kierownik filii ChSCh w Podkowie Leśnej, bardzo liczy na wolontariat studentów ukraińskich z Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej.

– Ich udział jest nieoceniony – wyjaśnia. – Przede wszystkim znika problem bariery językowej. Dzieci szybciej przełamują nieśmiałość i włączają się do zabawy.

A przy okazji czasem okazuje się, że i ci studenci z Ukrainy, chętnie i szczerze dzielący się tym, co mają: radością życia i śmiechem, materialnie sami niewiele posiadają. Więc i oni otrzymują doraźną pomoc.

Wzorem lat ubiegłych wolontariusze ChSCh z Podkowy przygotują w najbliższym czasie również paczki z pomocą żywnościową dla ponad 100 osób wskazanych przez MOPS.

2011 rok to ósmy rok działalności filii ChSCh w Podkowie Leśnej. Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij