Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Szkolenie "Przygody Filipa"

5.12.2018, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Podkowa Leśna – szkolenie i warsztaty pt. „Przygody Filipa”

W dniu 24.11.2018 r w Podkowie Leśnej odbyło się jednodniowe szkolenie i warsztaty z zakresu profilaktyki zdrowotnej i przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród dzieci pt.: „Przygody Filipa”. Zostało ono zorganizowane we współpracy z czterema sekretariatami funkcjonującymi przy Zarządzie kościoła ADS, a mianowicie : Sekretariatu Kobiet i Dzieci, Sekretariatu Edukacji i Sekretariatu Zdrowia oraz Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. Szkolenie i program zastał przygotowany i opracowany przez małżeństwo Anny i Adama Sobaszków na podstawie książeczek edukacyjnych „Filip w krainie zdrowia” i „Filip na feralnej wyspie”. W zajęciach wzięło udział ponad 20 osób, które w Kościele pracują  z dziećmi jako nauczyciele i wolontariusze oraz tym, którym zależy na zdrowiu dzieci ofiarowanym nam jako specjalny dar dla Kościoła i społeczeństwa. Na uwagę w tym programie zwraca fakt, że jest to inicjatywa misyjnego odziaływania poprzez działania prozdrowotne zarówno na dzieci ze środowisk Kościoła jak i na dzieci z szeroko pojętego społeczeństwa. Program bowiem adresowany jest do wszystkich dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Został on skonstruowany tak, aby mógł być realizowany na terenie szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych oraz by pomóc nauczycielom, rodzicom   i wychowawcom w kształtowaniu u swych podopiecznych prawidłowych postaw wobec dbania o własne zdrowie.

Spotkanie składało się z wiadomości teoretycznych i warsztatowych. Prelekcję dotyczącą podstaw wychowania i rozwoju poprowadziła Beata Baron, podstawy  kształtowania nawyków zdrowego stylu życia u najmłodszych przedstawiła Beata Śleszyńska. Część praktyczną poprowadzili Anna i Adam Sobaszek. Składało się na nią: emisja dwóch filmów dydaktycznych (teatrzyki kukiełkowe) oraz warsztaty z grupą 13 dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Mali uczestnicy warsztatów otrzymali książeczki  pt.: „Filip w krainie zdrowia” a dorośli - zestaw materiałów wraz z certyfikatami umożliwiających przygotowanie się i poprowadzenie programu w swoich miejscowościach i placówkach. Uczestnicy szkolenia wynieśli wiele ciekawych inspiracji i pomysłów, a entuzjazm dzieci podczas zajęć potwierdził, że program jest dostosowany do ich potrzeb i warto dla nich to robić. 

                                                                                                                                             A.A.S.

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij