Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Styczniowe spotkanie „Oazy”

2.02.2011, Pomoc osobom głuchym

W ostatnią niedzielę miesiąca – 30 stycznia – o godzinie 16 w sali przy ulicy Foksal 8 miało miejsce kolejne spotkanie Klubu Osób Głuchoniemych „Oaza”, prowadzonego przez warszawską filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Uczestnicy przybyli licznie, jednak mimo znacznej frekwencji wszyscy zmieścili się w sali, gdzie odbyła się projekcja filmu.

Tym razem wszyscy z dużym zainteresowaniem obejrzeli film o wulkanach i ich ogromnej, niszczącej sile. Janusz Pawlak, koordynator spotkań klubu, w sposób przystępny przekładał na język migowy słowa lektora. Zawsze mógł także liczyć na pomoc uczestników podczas problemów z tłumaczeniem trudniejszych, fachowych słów.

Na spotkaniach „Oazy” widoczna jest współpraca jej członków i żywe zainteresowanie materiałem przedstawianym podczas projekcji. Tematyka filmów jest poruszająca i wręcz przykuwa do ekranu. Wszystkie osoby obecne na sali były zadziwione pięknem świata i potęgą przyrody.

Dynamika spotkań jest duża, filmy zawsze wywołują ożywioną dyskusję. Członkowie „Oazy” są chętni do rozmowy, nawet w trakcie prezentacji obrazów na bieżąco dają wyraz swoim przemyśleniom – reakcje są żywe, a zainteresowanie projekcjami bardzo duże.

Duże poruszenie w grupie wywołały także plany wycieczki do Włoch.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, podczas którego wszyscy mogli ze sobą porozmawiać o codziennych problemach.

Dzięki takiemu miejscu jak „Oaza” ludzie mogą po prostu spotkać się ze sobą, porozmawiać i zintegrować, słowem: zaspokoić potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem, o co w naszym zabieganym świecie coraz trudniej.

Kolejne spotkanie „Oazy” odbędzie się 27 lutego.

Serdecznie zapraszamy.

Dowiedz się więcej, jak ChSCh pomaga osobom głuchoniemym.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

(sb)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij