Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Sońsk: ciepłym kocem otulmy im zimę!

26.11.2012, Pomoc odzieżowa

– Zwłaszcza zimą daje się zauważyć wzrost liczby osób proszących o pomoc – mówi Janusz Czerniak, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Sońsku. – Zgłasza się do nas więcej osób. Skończyły się prace sezonowe, ludzie zostali bez środków do życia.

Filia ChSCh w Sońsku systematycznie wydaje żywność. Kierownik filii zaangażował w pomoc swoich podopiecznych, by i oni czuli się potrzebni. Jednak na jedzeniu zimowe potrzeby się nie kończą. Równie ważne są w tym okresie ubrania.

– Staramy się przywozić kołdry, pościel, koce, ciepłe ubrania. Niedawno odbyło się u nas wydawanie odzieży. Ludzie byli bardzo zadowoleni z tej pomocy – podkreśla Janusz Czerniak.

Jesienno-zimową aurę najdotkliwiej odczuwają rodziny wielodzietne. Wszystkich domowników trzeba nie tylko wyżywić, ale i ubrać na zimę. Tu pojawia się poważny problem, przeszkoda czasem nie do pokonania.

– Mamy pod opieką np. dziewięcioosobowa rodzinę – mówi Janusz Czerniak. – Mąż pracuje dorywczo, żona wychowuje siedmioro dzieci. Ich sytuacja jest bardzo trudna. Jeśli są w potrzebie, proszą o pomoc i zawsze ją otrzymują.

Wolontariusze z Sońska przygotowują się już także do akcji Noworoczny Upominek skierowanej do dzieci z potrzebujących rodzin.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij