Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Sońsk: 130 uszczęśliwionych dzieciaków

21.12.2012, Noworoczny Upominek

Dla Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) szczególnie ważny jest los dzieci. Liczne filie ChSCh od wielu lat włączają się do akcji Noworoczny Upominek. Jest to inicjatywa podjęta we współpracy z międzynarodową organizacją Samaritan’s Purse. Akcja polega na tym, że mieszkańcy zamożniejszych krajów przygotowują paczki dla dzieci z różnych części świata, w tym m.in. z Polski.

Filia ChSCh w Sońsku włącza się do tej akcji już drugi raz. Jak podkreślają wolontariusze, uśmiech na twarzy dziecka wart jest każdego zachodu.

– 19 grudnia do remizy w Sońsku zaprosiliśmy dzieci. Odbyła się tam miła uroczystość wręczenia paczek z upominkami – mówi Janusz Czerniak, kierownik filii w Sońsku.

Paczki pochodziły z Niemiec. Zawartość każdej z nich szacowana jest na ok. 40 €. Trafiły do 130 dzieci, podopiecznych ChSCh, oraz do dzieci ze szkół – podstawówki i gimnazjum.

Najmłodszych bardzo ucieszyła zawartość prezentów. Były tam m.in. słodycze, zabawki, ubrania, przybory szkolne, krótko mówiąc: same praktyczne rzeczy.

– Dzieci były bardzo szczęśliwe – wspomina Janusz Czerniak.

Czytaj więcej o Noworocznym Upominku.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij