Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Regimin: razem możemy wiele zdziałać. Regularne wsparcie dla 100 osób

4.09.2013, Pomoc żywnościowa

W 2012 roku filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Regiminie wydała osobom potrzebującym 10 ton artykułów spożywczych o wartości ponad 27 tys. zł. W bieżącym kontynuuje tę pomoc, wspierając systematycznie 100 osób.

Produkty spożywcze wydawane przez wolontariuszy pochodzą z Banku Żywności w Ciechanowie i są finansowane w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej (PEAD).

– W tym roku udzielamy pomocy 100 beneficjentom z gminy Regimin – mówi Elżbieta Prusak, kierownik filii ChSCh w Regiminie – Spora część z nich to członkowie rodzin wielodzietnych, osoby starsze i samotne – dodaje.

W 2012 roku filia miała pod swoją opieką 79 dzieci, obecnie ma ich 60.

Dobroczynna działalność filii ChSCh jest możliwa dzięki sponsorom oraz wolontariuszom. Ochotnicza Straż Pożarna z Lekowa udostępnia samochód do przewozu żywności, zaś wójt gminy Regimin na czas wydawania żywności wyznaczył lokal w świetlicy wiejskiej w Lekowie.

W przyszłym roku prawdopodobnie czekają nas zmiany w pomocy żywnościowej udzielanej przez Unię Europejską. Pomoc żywnościowa może być udzielana pod inną nazwą i w zmienionym zakresie. Wolontariusze i osoby otrzymujące żywność mają nadzieję, że mimo to wsparcia dla najbardziej potrzebujących nie zabraknie.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

(jl)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij