Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Radom: przyjdź po odzież i coś więcej

25.02.2014, Bądź Solidarny w Potrzebie

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Radomia pomagają osobom uzależnionym, wydają odzież i jedzenie, a od marca będą wspierać dzieci w nauce.

Filia ChSCh w Radomiu działa od października 2013 roku. W ramach swojej aktywności prowadzi m.in. punkt wydawania odzieży.

– Nie potrzebne są zaświadczenia z MOPS-u. Osoby będące w potrzebie mogą przyjść i wybrać dla siebie jakieś ubranie – mówi Remigiusz Krok, kierownik filii ChSCh w Radomiu. – Prowadzimy też pomoc żywnościową. Jedzenie zbieramy we własnym zakresie i z własnych środków. Mamy stałe grono beneficjentów.

Od marca 2014 ruszają bezpłatne zajęcia dedykowane dzieciom. Wolontariusze będą pomagać najmłodszym w odrabianiu lekcji. Początkowo będzie to język angielski, a z czasem dojdą także przedmioty ścisłe. Zajęcia będą adresowane do dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej.

– Chciałabym zaapelować do ludzi dobrej woli o pomoce dydaktyczne i naukowe. Przyda się nam wszystko, co może pomóc w nauce – mówi Remigiusz Krok. – Przyjmujemy także długoterminową żywność oraz odzież dla dzieci i dorosłych. Osoby, które chcą i mogą wspomóc w ten sposób potrzebujących, prosimy o kontakt z nami.

W ramach radomskiej filii ChSCh działa także punkt konsultacyjny ds. uzależnień. Osoby pragnące wsparcia mogą zgłaszać się na bezpłatne konsultacje z psychologiem, który następnie skieruje je na dalsze leczenie.

Wszelka pomoc świadczona przez filię ChSCh w Radomiu jest bezpłatna. We wszystkich powyższych sprawach można zgłaszać się podczas dyżurów: w poniedziałki, w godzinach 15–17:30 i w czwartki, w godzinach 14–17.

Czytaj więcej o pomocy.

(jl)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij