Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Prelekcja, degustacja, rozmowa

12.04.2011, Kluby zdrowia

Tak w skrócie opisuje przebieg poniedziałkowego spotkania żoliborskiego klubu zdrowia Tania Kowalska, jego szefowa. Klub działający w centrum integracji i aktywizacji seniorów prowadzi Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh).

Temat zaproponowany 11 kwietnia przez prelegentkę Darię Gil-Ziędalską – Nadciśnienie tętnicze: przyczyny, profilaktyka, metody leczenia – klubowiczów zainteresował bardzo. Część z nich doświadczyła już bowiem tego problemu. Chętnie zgłębiali więc zagadnienia związane z profilaktyką i pytali o szczegóły diety przeciwdziałającej wzrostowi ciśnienia.

Odpowiedzi doczekały się nawet bardzo szczegółowe pytania uczestników, np. jak przygotować fasolę, by po zjedzeniu nie dokuczała za bardzo.

Po prelekcji odbyła się degustacja potraw zdrowej kuchni. Tym razem organizatorzy przygotowali dwa rodzaje kotlecików: jeden – z kaszy gryczanej, drugi z ryżu. A do nich surówka z kapusty, groszku i kukurydzy.

Drzwi klubu otwarte są także dla osób spoza centrum aktywizacji seniorów. W przyszłym miesiącu uczestnicy wysłuchają wykładu o profilaktyce chorób nowotworowych. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp jest bezpłatny.

Przyjdź w drugi poniedziałek maja, o godz. 9.30 i zaproś swoich znajomych.

Żoliborskie Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów
ul. S. Wyspiańskiego 6/8

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij