Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Podkowa Leśna: podzielili się ciepłem

20.01.2012, Pomoc odzieżowa

Pani Ania ma już ubranka dla pięciorga swoich dzieci. Dzięki wolontariuszom Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Podkowy Leśnej i hojnym darczyńcom odzież trafiła także do wielu innych osób potrzebujących. Trwa akcja „Kurtka dla malucha”.

Zima to w punktach wydawania odzieży okres zwiększonego zapotrzebowania na ciepłe kurtki, szaliki, czapki czy swetry. Wiedzą o tym dobrze wolontariusze ChSCh, którzy w wielu miastach Polski już po raz drugi prowadzą akcję „Kurtka dla malucha”. Jej idea jest bardzo prosta – ci, którzy posiadają zimowe ubrania dziecięce i chcą się nimi podzielić, przynoszą je do wyznaczonych punktów ChSCh. Stamtąd trafiają one do najbardziej potrzebujących rodzin.

– Otrzymaliśmy transport odzieży od grupy osób, która przejechała 100 kilometrów, by wesprzeć naszą akcję – opowiada Zbigniew Berkan, kierownik filii ChSCh w Podkowie Leśnej. – Zgłaszali się darczyńcy, którzy usłyszeli o akcji w radiu czy przeczytali w gazecie. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony odzewem. Wielu ludzi chce dzielić się z innymi tym, co mają – dodaje.

Najwięcej odzieży dziecięcej wolontariusze przekazali Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie – trafiły tam kurtki dla 40 uczniów. Spodnie, bluzki, swetry, czapki i kurtki to najczęściej oddawane przez ludzi dobrej woli ubrania.      

Choć tegoroczna zima na razie nie straszy tęgim mrozem, każdemu przyda się ciepły sweter czy czapka. Wielu rodzicom z trudem wystarcza do pierwszego, aby zaspokoić najbardziej podstawowe potrzeby. Bywa, że i na to ich nie stać.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za pomoc i okazane serce. Ciągle jeszcze zachęcamy do przekazywania odzieży dla potrzebujących. Akcję „Kurtka dla malucha” planujemy prowadzić do końca stycznia – dodaje Zbigniew Berkan.

Jeśli chcesz przekazać odzież, zgłoś się do punktu przy ul. Jana Pawła II 39 w Podkowie Leśnej (kampus WSTH, informacja na recepcji) od poniedziałku do czwartku, w godz. 8–15 lub w piątek, 8–13.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij