Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Otwarte serca w Legionowie

27.01.2011, nieprzypisany

20 stycznia w Legionowie odbyło się kolejne spotkanie grona zrzeszającego nieformalnie fundacje, organizacje charytatywne i osoby zajmujące się działalnością dobroczynną. Grupa Otwarte Serca, bo tak brzmi jej nieoficjalna nazwa, podsumowała dotychczasowe działania i ustaliła plany na najbliższe miesiące.

W skład zespołu wchodzą m.in. Barbara Mierzejewska, kierownik żłobka w Legionowie, Ewa Milner-Kochańska z urzędu miasta, Jarosław Chodorski, założyciel Fundacji „Trzciany” oraz Maria Brzózek z lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Spotkania Otwartych Serc odbywają się co miesiąc w siedzibie Żłobka Miejskiego w Legionowie. Służą podsumowaniu tego, co udało się zrobić, wymianie doświadczeń oraz szukaniu nowych obszarów działań dobroczynnych.

W najbliższym czasie przedstawiciele grupy skupią się szczególnie na pomocy dzieciom niepełnosprawnym.

– Wiele osób dotkniętych kalectwem znajduje się w domach. Często nie mają one dostępu do fachowej pomocy i są zapomniane. Z inicjatywy Fundacji „Trzciany” będziemy starać się je wyszukiwać – mówi Maria Brzózek.    
 
Filia ChSCh w Legionowie także zaangażuje się w pomoc osobom niepełnosprawnym.  

– Planujemy powtórnie zorganizować koncert zespołu All4Him, który w ubiegłym roku spotkał się w naszym mieście z niezwykle dobrym przyjęciem. Chcemy zbierać pieniądze na wakacje dla dzieci z niepełnosprawnością – zapowiada pani Maria.

Oby także w tym roku wiele serc mogło zostać ogrzanych ciepłem bezinteresownej pomocy.

Czytaj o tym, jak ChSCh pomaga potrzebującym:
www.niepelnosprawni.bliskoserca.pl
www.kolonie.bliskoserca.pl

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij