Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Nowy klub zdrowia

31.03.2011, Kluby zdrowia

W Warszawie rozpoczął działalność nowy klub zdrowia prowadzony przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh). Miejscem spotkań jest Żoliborskie Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów działające przy lokalnym ośrodku pomocy społecznej. Spotkania odbywają się w drugi poniedziałek miesiąca o godzinie 9.30.

Klubowicze rekrutują się spośród podopiecznych centrum, dlatego najbardziej odpowiadały im dopołudniowe godziny spotkań. Potwierdziło to swoją obecnością ponad 20 osób.

Tematy inauguracyjnego cyklu „Sięgnij po zdrowie” zgodne z zainteresowaniem słuchaczy kładą nacisk na profilaktykę chorób cywilizacyjnych. I taki tytuł – Dlaczego profilaktyka? – nosiła pierwsza prelekcja, prowadzona 14 lutego przez Beatę Śleszyńską.

Tania Kowalska, szefowa klubu poprosiła o poprowadzenie drugiego spotkania pt. Choroba wieńcowa i zawał serca Darię Gil-Ziędalską, z którą słuchacze spotkają się również 11 kwietnia, by dowiedzieć się więcej na temat nadciśnienia tętniczego.

Nieodłącznym elementem programu jest degustacja potraw przygotowanych w myśl zasad Szkoły Zdrowego Gotowania. Goście klubu mieli już okazję posmakować pięciu potraw i poznać przepisy na ich wykonanie. Była pasta z fasoli, pasztet z pestek dyni i pasta z siemienia lnianego, a  14 marca – pasta ze słonecznika i pasztet, którego głównym składnikiem była cebula.

Organizatorzy serdecznie zapraszają także osoby spoza centrum seniorów. Przyjdź i zaproś swoich znajomych.

Żoliborskie Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów
ul. S. Wyspiańskiego 6/8
Drugi poniedziałek miesiąca, godz. 9.30. Najbliższe spotkanie 11 kwietnia.

Udział w spotkaniach klubu zdrowia jest bezpłatny.

Czytaj więcej o projekcie.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij