Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Nie bądź kwaśny, będziesz zdrowy

20.09.2011, Kluby zdrowia

O znaczeniu kontroli stresu i nie tylko w zachowaniu dobrego zdrowia była mowa podczas pierwszego po wakacjach spotkania Klubu Zdrowia w Warszawie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Jak zwykle zasadniczą część zajęć stanowiła prelekcja na temat zdrowego stylu życia. Wykład 17 września prowadził Marcin Anielski, kierownik klubu i certyfikowany promotor zdrowia.

Główna myśl prelekcji dotyczyła równowagi kwasowo-zasadowej.

– Mówiłem o ośmiu podstawowych zasadach zdrowia, takich jak dieta, ćwiczenia, woda, światło słoneczne, wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek i spokój, ale z chemicznej perspektywy – wyjaśnia Marcin Anielski. – Bardzo duży wpływ na nasze zdrowie ma bowiem zachowanie tzw. równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, czyli odpowiedniego pH krwi. A na tę z kolei wpływają przede wszystkim dieta, ćwiczenia, spożywane napoje oraz to, czy umiejętnie kontrolujemy stres.

Jak podkreśla Marcin Anielski, gdy jesteśmy zestresowani, ma to negatywne konsekwencje zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz naszego ciała.

– Stres sprawia, że jesteśmy „kwaśni” na zewnątrz, ale także zakwasza nas w środku, to znaczy działa kwasotwórczo, zaburzając równowagę kwasowo-zasadową – mówi.             

Brak wspomnianej równowagi może prowadzić do wielu chorób, m.in. nowotworów i schorzeń serca.

Wśród uczestników wrześniowego klubu zdrowia były osoby, które na zajęciach pojawiły się po raz pierwszy. Sądząc po pozytywnych opiniach, nie było to ostatnie spotkanie z ich udziałem.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Warszawie odbywają się od września do czerwca zazwyczaj w trzecią sobotę miesiąca, o godz. 16.15 w siedzibie filii ChSCh w Warszawie, przy ul. Foksal 8. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Foto: Marcin Anielski podczas wystawy EXPO Zdrowie (z lewej)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij