Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Najstarsze księgi w „Oazie”

31.05.2011, Pomoc osobom głuchym

W trzecią niedzielę maja ponownie odbyło się spotkanie sympatyków Klubu Osób Głuchoniemych „Oaza” prowadzonego przez warszawską filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Dotyczyło ono niezwykłych ksiąg.

Prelekcja Najstarsze księgi. Co zawierają i jaki mają wpływ na nasze życie? wzbudziła spore zainteresowanie. Jak zazwyczaj klubowicze chętnie wyrażali własne opinie i mieli możliwość skonfrontowania własnej wiedzy z wiadomościami innych osób.

– Celem spotkania było znalezienie w Piśmie Świętym tekstów na temat ksiąg znajdujących się w niebie – mówi Janusz Pawlak, opiekun klubu. – Podkreślono w dyskusji fakt, iż Pismo Święte spisywane przez ludzi i dla ludzi pod kierownictwem Bożym używa słów i opisów bliskich człowiekowi żyjącemu w czasie, w którym powstawało. Gdyby Biblia była pisana np. dzisiaj, pewnie zamiast o księgach mówiłaby o komputerach, na których zapisywane są dane dotyczące naszego życia.

Uczestnicy spotkania zgodzili się z myślą, że autorzy Pisma Świętego nie formę czy sposób utrwalenia stawiali sobie za cel, ale przekaz, iż Bożej uwadze nie uchodzi żadne nasze słowo, zachowanie czy nawet skryta myśl.

Odkryto, że istnieją trzy księgi, wspomniane w Biblii, w których gromadzone są fakty na temat każdego człowieka. Pierwsza to zapis każdego czynu, myśli i wypowiedzianego słowa. Ten zapis świadczy o człowieku i ma swoją wagę podczas sądu Bożego nad ludzkością. Druga księga jest zapisem szczególnych, wartych pamięci, zachowań osób wierzących. Trzecia to Księga Żywota. W niej zamknięta jest wiedza o każdej osobie, która ostatecznie znajdzie się w Bożym Królestwie.

Następne spotkanie klubu odbędzie się 19 czerwca. Tym razem nastrój lżejszy, bardzo wakacyjny. Tematem będą wspomnienia członka „Oazy” z pobytu w Jordanii i Tunezji.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na godz. 16 do siedziby warszawskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), przy ul. Foksal 8. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej o pomocy ChSCh dla osób głuchoniemych.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij