Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Kropla drąży skałę

1.04.2011, Kluby zdrowia

Systematycznie wzrasta liczba osób, które wiedzę na temat zdrowego życia pogłębiają pod opieką klubu zdrowia prowadzonego przez warszawską filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ul. Foksal 8). Już ponad 20 klubowiczów pojawia się na sobotnich spotkaniach.  

Profilaktyka nowotworowa, temat główny 19 marca, to przede wszystkim ograniczanie do minimum czynników kancerogennych. Dlatego pierwsza część wygłoszonej prelekcji poświęcona była ogólnemu omówieniu przyczyn powstawania mutacji rakowych. Świadomość szkodliwości palenia i picia alkoholu jest już spora, ale wciąż jeszcze zbyt mało osób wiąże z chorobami stres, brak ruchu, niewłaściwą dietę, w tym pokarmy zakwaszające organizm, poddawane mrożeniu czy przygotowywane z użyciem kuchenek mikrofalowych. Wykładowca przybliżył obecnym wiele zasad, prostych do wcielenia w życie, a znacznie redukujących zagrożenie chorobą. Na przykład przestrzeganie równowagi kwasowo-zasadowej, czyli właściwego pH żywności, ruch zapewniający natlenienie organizmu, ograniczenie lub wykluczenie pokarmów szkodliwych.

Zainteresowanie wzbudziły informacje o diecie budwigowej, terapii Gersona i witaminie B17 (amigdalinie). Podstawowym założeniem diety dr Budwig jest dostarczenie organizmowi zwiększonej ilości antyoksydantów i kwasów omega-3. A niedobór tych kwasów toruje drogę powstawaniu wielu chorób, w tym nowotworów. Terapia Gersona dąży do całościowej detoksykacji ciała w celu przywrócenia jego naturalnej zdolności do samoleczenia.  

Przyjemnie nastroiła obecnych profilaktyka w wersji kulinarnej. Marcin Anielski, kierownik klubu zaproponował danie, które może być szczególnie zalecane w przypadku chorób nowotworowych (wszystkie składniki do produkty zasadotwórcze), a do tego bardzo smakowało. Kasza jaglana z fasolą, warzywami i sosem cebulowym okazała się bardzo smacznym i atrakcyjnym lekarstwem, które można stosować i w profilaktyce chorób nowotworowych, i w przypadku uczulenia na gluten.

Spotkania Klubu Zdrowia w Warszawie odbywają się przy ul Foksal 8 w trzecią sobotę miesiąca, o godz. 16.15.

Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp jest bezpłatny.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Foto: archiwum klubów zdrowia

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij