Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Koniec świata jest blisko? Teologiczna dyskusja w „Oazie”

28.04.2011, Pomoc osobom głuchym

Spotkanie Klubu Osób Głuchoniemych „Oaza” 17 kwietnia przebiegało w miłej atmosferze. Choć temat był niełatwy, to przecież Wydarzeniami czasów końca w świetle Pisma Świętego zajęto się na wyraźne życzenie klubowiczów. Uczestnicy analizowali wiele wypowiedzi Starego i Nowego Testamentu zapowiadających wydarzenia końca świata. Poddali też analizie różnice w interpretacji tych fragmentów Pisma Świętego w różnych społecznościach chrześcijańskich.

Przede wszystkim starano się wczytać w tekst i zrozumieć go. Przytaczano wiele cytatów Jezusa i apostołów oraz proroków Starego Testamentu.

– Wiele z tych wypowiedzi, w powiązaniu z obserwowanymi wydarzeniami, świadczy o zbliżającym sie powrocie Jezusa na ziemię, zgodnie z zapowiedzią z modlitwy Pańskiej: „Ojcze nasz (...) przyjdź Królestwo Twoje” – mówi pastor Janusz Pawlak, koordynator klubu. – Oczywiście pozostawiliśmy każdemu uczestnikowi prawo do własnej oceny przedstawionych cytatów Pisma Świętego. Rozeszliśmy się ze świadomością, że nikt nie zna dnia ani godziny nastania tego kosmicznego wydarzenia, tak ważnego dla ludzkości.

Kolejne spotkanie Klubu Osób Głuchoniemych „Oaza” odbędzie się 22 maja. Temat – Najstarsze księgi. Co zawierają i jaki mają wpływ na nasze życie? Organizatorzy serdecznie zapraszają na godz. 16 do siedziby warszawskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), przy ul. Foksal 8. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej o pomocy ChSCh dla osób głuchoniemych.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij