Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Klub Zdrowia w Warszawie: zbawienna woda zdrowia doda

21.11.2011, Kluby zdrowia

Woda, najbardziej znany związek chemiczny, spełnia wiele funkcji w przyrodzie i nie bez kozery jest nazywana źródłem życia. Choć bezbarwna, bezwonna, pozbawiona smaku i kalorii jest niezbędna do życia wszystkim organizmom na Ziemi. Bez niej nie przetrwa żaden człowiek, zwierzę, roślina, a nawet bakteria.

19 listopada Klub Zdrowia w Warszawie prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zorganizował prelekcję dotyczącą tego drogocennego składnika naszej przyrody oraz hydroterapii. Ta metoda leczenia bodźcowego polega na zewnętrznym stosowaniu wody w różnych postaciach: ciekłej, stałej lub gazowej. Niezwykle ważne jest, aby woda stosowana w terapii miała odpowiednią temperaturę oraz była używana pod stosownym ciśnieniem.

Po wprowadzeniu do tematu odbyła się demonstracja zabiegu hydroterapii na sucho. Użyto do niej pustego czajnika, miski i kompresów. Następnie przeprowadzono wśród uczestników pomiar zawartości procentowej tkanki tłuszczowej i wody w organizmie przy użyciu analizatora składu ciała.

Na zakończenie jak zwykle odbyła się degustacja na ciepło. Tym razem był to makaron z sosem warzywnym, obsypany natką pietruszki. W spotkaniu wzięło udział około 20 osób.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij