Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Grodzisk Mazowiecki: koncert dla Patryka

5.06.2012, Bądź Solidarny w Potrzebie

Patryk ma 16 lat i jak każdy nastolatek posiada marzenia i pasje. Jednak w ich realizacji przeszkadza mu poważna choroba. W najbliższy czwartek, 7 czerwca będziesz mógł mu pomóc.  

Mukowiscydoza to bardzo ciężka, nieuleczalna choroba genetyczna, która systematycznie wyniszcza cały organizm. W jej wyniku z powodu wydzielania zbyt gęstego śluzu uszkodzeniu ulegają m.in. płuca i organy trawienne. Patryk walczy z mukowiscydozą od urodzenia, a historia jego życia to czas wzlotów i upadków w zmaganiach z chorobą. Kiedy nie ma zaostrzeń, jego wygląd nie wskazuje na to, z czym codziennie musi się borykać.

– Kilka razy w roku przebywamy w szpitalu na leczeniu dożylnym – mówi Iwona Fiuk, mama chłopca. – Patryka nie ominęły zabiegi pod narkozą i bardzo poważna operacja. Codziennie, poza podawaniem wielu leków, preparatów witaminowych i enzymów trawiennych wymaga też kilkukrotnych, uciążliwych i nieprzyjemnych dla niego zabiegów inhalacyjno-drenażowych.

Patryk bardzo lubi projektować, interesuje go technika, a zwłaszcza motoryzacja. Kiedy majsterkuje przy samochodach, nie jest w stanie myśleć o niczym innym. Chociaż z powodu choroby nie może robić wszystkich rzeczy, jakie robią dzieci w jego wieku, np. grać w piłkę, znajduje inne pasje i zainteresowania, którym może poświęcać się bez reszty.

Na długość życia osób cierpiących na mukowiscydozę wpływ ma wiele czynników, m.in. właściwe
specjalistyczne leczenie i warunki finansowe rodziny. Zadaniem lekarzy, fizjoterapeutów i rodziców jest spowalnianie postępu choroby, co jest równoznaczne z przedłużaniem życia osób nią dotkniętych.

Podczas koncertu zespołu Fileo (www.fileo.pl) zorganizowanego przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zbierane będą pieniądze na leczenie i rehabilitację Patryka. Niestety już wiadomo, że w wyniku zaostrzenia choroby w przeddzień koncertu chłopiec będzie musiał udać się do szpitala. Jednak duchem będzie obecny z wszystkimi uczestnikami wydarzenia. Pomóżmy Patrykowi!

Początek koncertu 7 czerwca (czwartek), o godz. 17. (Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, ul. Spółdzielcza 9).

Możesz pomóc teraz, zasilając konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
54 1240 1994 1111 0010 3162 7042
z dopiskiem: Patryk Fiuk

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij