Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Mazowiecki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Aby ich przyszłość była lepsza

24.11.2010, Bądź Solidarny w Potrzebie

Z myślą o Maurycym i Ignacym, dwóch braciach cierpiących na poważną chorobę mózgu, 7 listopada w sali widowiskowej ratusza w Legionowie odbył się występ zespołu All4Him, współorganizowany przez Filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Legionowie w ramach projektu Bądź Solidarny w Potrzebie. 

Piękna muzyka, głęboka refleksja, słowem – mnóstwo niezapomnianych wrażeń czekało na widzów, którzy uczestniczyli w tym niezwykłym koncercie. All4Him, składający się z 12 pełnych entuzjazmu młodych osób, wystąpił z musicalem Zapytaj tych, co Go znają. Musical opowiada o duchowej przemianie, jaką przeżyły postacie z Ewangelii, i umiejscawia ich doświadczenia w kontekście problemów współczesnego człowieka.

Jednak najważniejsi tego dnia byli dwaj chłopcy, którzy 6,5 oraz 8,5 roku temu całkowicie odmienili los swoich rodziców. Po pierwsze, stali się dla nich dwoma najcenniejszymi istotami na świecie. Po drugie, Maurycy i Ignacy zapadli na poważną chorobę. Encefalopatia sprawiła, że obydwaj nie chodzą, nie widzą, nie słyszą i nie mówią.

Walka z chorobą jest niezwykle trudna, jednak, jak mówi Vanessa Grzybowiska, ich mama, rehabilitacja przynosi efekty. Celem rodziców jest poprawienie jakości życia chłopców oraz  zapewnienie im w przyszłości w miarę samodzielnego funkcjonowania.

Podczas imprezy wyświetlono film Julii Kolberger Przez dotyk, który opowiadał o Maurycym i Ignacym. Następnie pani Vanessa opowiedziała o swoich doświadczeniach i zmaganiach z chorobą synów. Podczas koncertu nie prowadzono zbiórki pieniędzy – rozdano ulotki z numerem konta, na które można wpłacać dary na rehabilitację chłopców.

Vanessa Grzybowiska nie skupia się tylko na własnych trudnościach. Jest osobą  zaangażowaną społecznie. Założyła fundację Dzielna Matka, by wspierać innych rodziców dzieci z niepełnosprawnością.  

Na koncercie obecny był także Piotr Nowacki, dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Podziękował on wszystkim organizatorom, a w szczególności zespołowi oraz głównej pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia, Marii Brzózek, kierowniczce Filii ChSCh w Legionowie. Warto nadmienić, że w tym roku upływa 10  rocznica działalności w ChSCh Marii Brzózek. Jest ona niesamowicie aktywną seniorką, filantropką poświęcającą się przede wszystkim pomocy dzieciom.

Koncert mógł odbyć się dzięki życzliwości Urzędu Miasta Legionowo, który użyczył sali widowiskowej; Fundacji na rzecz Dzieci i Młodzieży, która pokryła koszt przejazdu zespołu muzycznego; oraz grupy działania Otwarte Serca.

Czytaj więcej o chorobie chłopców.

Wesprzyj projekt ChSCh Bądź Solidarny w Potrzebie, zasilając konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Foksal 8
00-366 Warszawa
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000

Możesz skorzystać także z formularza przelewu on-line.

Posłuchaj audycji o Bądź Solidarny w Potrzebie, która została wyemitowana w Polskim Radiu.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

 

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij